Przedszkole Nr 2 "Miś" "EKO-PRZEDSZKOLEM" :)
bird
sun


Aktualności

Bieżące wydarzenia

Czytaj więcej

Dla rodziców

Ogłoszenia

Czytaj więcej

Galeria

Foto

Czytaj więcej

Archiwum

Strona archiwalna

Czytaj więcej

Przedszkole Nr 2 "Miś" "EKO-PRZEDSZKOLEM" :)

Przedszkole Nr 2 „Miś” w Słupcy to przedszkole z tradycjami, w którym nie od dziś realizowane są różnorodne działania proekologiczne i prozdrowotne.  W naszej placówce od dawna wprowadzane są elementy związane z zagadnieniami ochrony środowiska naturalnego, kształtując w dzieciach postawę proekologiczną.  W minionych latach w Przedszkolu powstała między innymi grupa „Eko-Misie” oraz realizowane były różne programy i konkursy ekologiczne np. „Drugie życie elektrośmieci”

W roku szkolnym 2020/2021 Przedszkole Nr 2 „Miś”  zaangażowało się w Projekt „Eko-Szkoła”. Po zrealizowaniu szeregu przedsięwzięć nasza placówka otrzymała tytuł „Eko-Przedszkola 2021”

Główna idea projektu opierała się na promowaniu postaw proekologicznych. Zadania projektowe realizowane przez placówkę polegały więc na zorganizowaniu kilkunastu przedsięwzięć ekologicznych na terenie przedszkola, skierowanych dla dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Przedszkole organizowało liczne uroczystości oraz konkursy, akcje i zbiórki. Honorowymi patronatami nad II edycja projektu „Eko-Szkoła” sprawowali: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Powiat Koniński, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Centrum Rozwoju Edukacji EDICON w Poznaniu, Tygodnik nauczycielski „Głos nauczycielski”, Wydawnictwo Operon.

Idea i cele Projektu „Eko- Szkoła” są bardzo bliskie ideom przedszkola i na pewno nasza placówka będzie brała udział w kolejnej edycji.  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizacje zadań projektowych.

 

„Świeże powietrze, czyściutka woda,

brak chorób, stresów, myśląca głowa.

Aby nas mogło cieszyć to wszystko,

dbać wciąż musimy o środowisko,

Jakie w nim zachodzą zmiany

i jak my ludzie na nie wpływamy?

Jakich tu działań użyć i racji,

by je uchronić od degradacji?

To ekologia bada przez lata.

Dlatego jest tak ważna dla nas i dla całego świata”